• A-
  A+

Інформація про проведення адміністративної колегії Південно-західного МТВ АМКУ у справі №72/18-23 відносно дій МПП «Квін» та ПП «Осінь і Ко»

Опубліковано 12 червня 2024 року о 15:49

Відповідно до пункту 6 розділу VІІ Порядку розгляду Антимонопольним комітетом України та його територіальними відділеннями заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 квітня 1994 року № 5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 6 травня 1994 року за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29 червня 1998 року № 169-р) (зі змінами), Південно-західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі – Відділення) повідомляє таке.

Розпорядженням адміністративної колегії Відділення від 17 лютого 2023 року №72/20-рп/к (далі – Розпорядження) розпочато розгляд справи №72/18-23 (далі - Справа) за ознаками вчинення приватним підприємством «Осінь і Ко» та малим приватним підприємством «Квін» порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів аукціонів, під час підготовки та участі у аукціонах з продажу спеціального дозволу на користування надрами, ідентифікатори аукціонів UA-PS-2020-04-07-000192-2; UA-PS-2020-11-24-000080-1; UA-PS-2020-11-24-000095-1; UA-PS-2021-02-16-000019-1; UA-PS-2021-02-16-000029-1; SUE001-UA-20210325-84860, проведених Державною службою геології та надр України.

За результатами збирання та аналізу доказів у справі №72/18-23 складено подання з попередніми висновками від 20.05.2024 № 72-03/104-п, яке вноситься на розгляд адміністративної колегії Відділення та яким запропоновано:

Визнати, що мале приватне підприємство «Квін» та приватне підприємство «Осінь і Ко» , вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів аукціону з ідентифікатором UA-PS-2020-04-07-000192-2 шляхом узгодження конкурентної поведінки при підготовці та участі у аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами «Кровинська ділянка розташована на території Теребовлянського району Тернопільської області, за 0,3 км на захід від північно-західної околиці с. Кровинка. Районний центр м. Теребовля знаходиться за 4,0 км на південь від ділянки. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка пісковиків, 5 років», який проводився Державною службою геології та надр України.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 1 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 статті Закону України «Про захист економічної конкуренції» накласти штраф на мале приватне підприємство «Квін» у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) цього суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2023 рік.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 1 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» накласти штраф на приватне підприємство «Осінь і Ко» у розмірі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Визнати, що мале приватне підприємство «Квін» та приватне підприємство «Осінь і Ко» , вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів аукціону з ідентифікатором UA-PS-2020-11-24-000080-1, шляхом узгодження конкурентної поведінки при підготовці та участі у аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами «Східна ділянка Сколівського родовища розташована за 0,75 км на північний схід від районного центру і однойменної залізничної станції м. Сколе у Сколівському районі Львівської області. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ пісковику, 5 років», який проводився Державною службою геології та надр України.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 4 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 статті Закону України «Про захист економічної конкуренції», накласти на мале приватне підприємство «Квін» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) цього суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2023 рік.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 4 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» накласти на приватне підприємство «Осінь і Ко» штраф у розмірі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Визнати, що мале приватне підприємство «Квін» та приватне підприємство «Осінь і Ко» , вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів аукціону з ідентифікатором UA-PS-2020-11-24-000095-1, шляхом узгодження конкурентної поведінки при підготовці та участі у аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами «Тишівницька ділянка в адміністративному відношенні розташована у Сколівському районі Львівської області, на відстані 1,5 км на південь від села Нижнє Синьовидне, на правому березі річки Стрий. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ піщано-гравійної суміші, 5 років», який проводився Державною службою геології та надр України.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 7 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 статті Закону України «Про захист економічної конкуренції», накласти на мале приватне підприємство «Квін» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) цього суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2023 рік.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 7 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» накласти на приватне підприємство «Осінь і Ко» штраф у розмірі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Визнати, що мале приватне підприємство «Квін» та приватне підприємство «Осінь і Ко» , вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів аукціону з ідентифікатором UA-PS-2021-02-16-000019-1, шляхом узгодження конкурентної поведінки при підготовці та участі у аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами «Ділянка Німшин розташована на віддалі 0,8 км на північний захід від с. Німшин Галицького району Івано-Франківської області, на лівому березі річки Дністер. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ піщано-гравійної сировини, 5 років», який проводився Державною службою геології та надр України.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 10 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 статті Закону України «Про захист економічної конкуренції», накласти на мале приватне підприємство «Квін» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) цього суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2023 рік.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 10 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» накласти на приватне підприємство «Осінь і Ко» штраф у розмірі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Визнати, що мале приватне підприємство «Квін» та приватне підприємство «Осінь і Ко» , вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів аукціону з ідентифікатором UA-PS-2021-02-16-000029-1, шляхом узгодження конкурентної поведінки при підготовці та участі у аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами «Русавська-3 ділянка розташована за 0,5 км на схід від с. Русава Ямпільського (Могилів-Подільського – відповідно до постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 №807-ІХ) району Вінницької області, за 8,0 км на північний схід від м. Ямпіль. Найближчими до ділянки населеними пунктами є села: Русава, Добрянка, Писарівка та інші. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ пісковику, 5 років», який проводився Державною службою геології та надр України.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 13 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 статті Закону України «Про захист економічної конкуренції», накласти на мале приватне підприємство «Квін» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) цього суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2023 рік.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 13 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» накласти на приватне підприємство «Осінь і Ко» штраф у розмірі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Визнати, що мале приватне підприємство «Квін» та приватне підприємство «Осінь і Ко» , вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів аукціону з ідентифікатором SUE001-UA-20210325-84860, шляхом узгодження конкурентної поведінки при підготовці та участі у аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами «Західна ділянка Верчанського родовища в адміністративному відношенні розташована у Стрийському районі Львівської області за 250 м на північний захід від с. Верчани. Вид корисної копалини: сировина піщано-гравійна. Вид користування надрами та строк, на який надається дозвіл: геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, 5 років», який проводився Державною службою геології та надр України.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 16 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 статті Закону України «Про захист економічної конкуренції», накласти на мале приватне підприємство «Квін» штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) цього суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 2023 рік.

За вчинення порушення, що зазначене у пункті 16 резолютивної частини цього подання, відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» накласти на приватне підприємство «Осінь і Ко» штраф у розмірі до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додатково зазначається, що:

МПП «Квін» та ПП «Осінь і Ко» мають право надати свої міркування, пропозиції або заперечення щодо висновків та пропозицій, викладених у поданні. У разі надання заперечень щодо висновків і пропозицій, викладених у поданні, необхідно надати докази, які їх підтверджують.

Одночасно повідомляємо, що розгляд адміністративною колегією Відділення справи № 72/18-23 відбудеться 21 червня 2024 року о 10:00 годині у приміщенні Відділення за адресою: вул. Героїв Майдану, 12, 8 поверх, м. Хмельницький.

Представники МПП «Квін» та ПП «Осінь і Ко», повноваження яких мають бути оформлені належним чином, можуть взяти участь у засіданні адміністративної колегії.

Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux