Портал в режимі тестування та наповнення
Старокостянтинівську міську раду зобов’язано усунути перешкоди на ринку розміщення зовнішньої реклами
Опубліковано 15 листопада 2022 року о 15:35

Південно–західним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України під час моніторингу діяльності  органів місцевого самоврядування щодо дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції виявлено ознаки порушення у рішенні виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.

Розпорядженням адміністративної колегії  Відділення розпочато розгляд справи №72/09-22 за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях ВК Старокостянтинівської міської ради, які полягають у встановленні додаткових вимог для одержання дозволів на розміщення зовнішньої реклами.

У ході збору та аналізу доказів у справі встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради №245 «Про затвердження порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Старокостянтинові» встановлено обов’язок заявника надавати топогеодезичний знімок місцевості (М 1:500) з прив'язкою місця розташування рекламного засобу для погодження бланків Дозволу, що суперечить Типовим правилам розміщення зовнішньої реклами затвердженим Кабінетом Міністрів України від 29 грудня 2003 року №2067.

Такий порядок отримання Дозволу обмежує конкуренцію на ринку зовнішньої реклами у територіальних межах міста Старокостянтинів, хоча відповідно до здійсненого дослідження 31 суб’єкт господарювання здійснює розміщення рекламних засобів в місті Старокостянтинів. Відтак цей ринок є конкурентним.

Як наслідок, через ускладнену процедуру отримання Дозволу на розміщення зовнішньої реклами прослідковується зменшення рівня зацікавленості товаром серед споживачів, що негативно впливає на реалізацію даного продукту та несе за собою значні втрати суб’єкта господарювання. Ці обставини ще раз підкреслюють обмеження конкуренції на ринку розміщення зовнішньої реклами.

Після проведеного дослідження Адміністративна колегія відділення надала Старокостянтинівські й міській раді рекомендації щодо приведення Порядку у відповідність чинному законодавству.

Відділення визнало дії міської ради незаконними, проте ВК Старокостянтинівської міської ради повідомив про приведення порядку розміщення зовнішньої реклами у відповідність до норм чинного законодавства прийняттям нового рішення, що набуло чинності з 1 липня 2022 року. Це рішення є підтвердженням припинення порушення.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux